با ایمان و استقامت، پیروزی قطعی است

حسینی شاهرودی، طهور، غدیر، امیرالمؤمنین، امام علی، انجام واجبات و ترک محرمات

 

با ایمان و استقامت، پیروزی قطعی است

گفتاری از استاد حسینی شاهرودی به مناسبت پاسخ موشکی سپاه پاسداران و آغاز خونخواهی شهادت سردار شهید سلیمانی

18/ 10/ 1398

 

شهید سلیمانی از جهت آثار، خیرات، برکات و نتایجی که پس از شهادتش داشت، سرداری منحصر بفرد نه‌تنها در عالم اسلام بلکه در عالم بشر است

شهادت او حقیقتاً جای تسلیت دارد

در میان نظامیان در طول تاریخ چنین شخصیتی نداشتیم که تا این اندازه شهادت او خاصیت داشته باشد؛ هم برای نیروهای نظامی کشور، هم برای مردم، هم برای شیعیان و مسلمانان و هم برای بشریت؛

البته حیات او نیز همین‌گونه بود؛ کار بزرگی که او در بستن طومار داعش انجام داد، در تاریخ منحصر بفرد است.

شهادت سردار سلیمانی نقشی در کشور ما ایفا کرد که انفجار حزب جمهوری اسلامی در عصر خود و به نحو محدود ایفا کرد. در آن زمان اختلافات و تفرقه‌های بسیار ایجاد شده بود و نتیجه شهادت شهید بهشتی و یاران او این بود که آن اختلافات برای سالیان دراز از بین رفت.

کاری که سردار سلیمانی با شهادت خود انجام داده، از آن سنخ است، یعنی یک آرامش و وحدت را برگرداند که اگر دولت و ملت حداکثر بهره را از آن ببرند، تا سالیان درازی انقلاب اسلامی و وحدت کشور اسلامی و شیعه تضمین شده است.

شهادت او به هر شکل دیگر اتفاق می‌افتاد، این اثر را نداشت و همان‌طور که خود گفت من حریف آمریکا هستم، او به‌تنهایی به مقابله آمریکا رفته است و اگر غیر از این بود، خسارت بود.

درگیری مستقیم با آمریکا، هر اتفاقی که بیفتد، عین خیر و برکت و مصلحت برای تشیع و مسلمانان در طول تاریخ است و ایشان این کار را شروع کرد و الحمد لله بعد از آن راه باز شده است.

این‌که برخی می‌گویند مواظب باشید که جنگ نشود، به‌خاطر این است که فهم ما از معارف الهی تنزل پیدا کرده است؛ به‌قدری که خیال می‌کنند اگر ما با آمریکا درگیر شویم، قدرت او بر ما غلبه دارد و تعداد بمب‌های آن را می‌شمارند.

اگر فهم اندکی از معارف الهی داشته باشیم، باید بدانیم که خدای متعال سنت‌هایی دارد که با آن‌ها عالم را تدبیر و اداره می‌کند.

سنت الهی این است که اگر ایمان و استقامت در جایی جمع شد، توان چند برابر می‌شود، زمین و آسمان از طرف خدای متعال می‌آیند و کمک می‌کنند.

درگیری حق و باطل از سنت‌های الهی است و اگر همراه با ایمان و استقامت از جانب مؤمنین باشد، نتیجه آن پیروزی حق خواهد بود. «اصل درگیری حق و باطل»، «درگیری همراه با فرار اهل حق که نتیجه آن شکست است» و «درگیری با باطل همراه با هجوم که همراه با پیروزی است»، همه از سنت‌های الهی است.

این‌گونه نیست که نزول فرشتگان مربوط به گذشته باشد، ایمان همراه با استقامت، فرشتگان را با میل و رغبت و با همه وجود و توان نازل می‌کند.

در درگیری با باطل، به شرط ایمان و استقامت، پیروزی قطعی است، یعنی از صد درصد بیشتر است. این شرط قطعی و یقینی است.

همین‌که ما با آمریکا درافتادیم و آمریکا ذلیل شده است ولو متلاشی هم نشود، این‌که عراق با وجود همه تهدیدهای صریح آمریکا حکم به اخراج آمریکا کرده است و این به همین‌جا ختم نمی‌شود و فردا تمام کشورهایی که سال‌ها آمریکا در آن‌ها حضور نظامی دارد، آن‌ها هم همین را خواهند گفت؛ یعنی آغاز این راه با شهادت سردار سلیمانی ـ اعلی الله مقامه الشریف ـ است، اما ادامه آن با ملت‌های دیگری است که اعتماد به نفس نداشتند.

حقیقتاً این‌گونه است که شهدا به فوز رسیدند و حقیقتاً برنده شدند، بُردی که کم‌مانند است. شهادت از موارد استثنائی است و ان شاء الله نصیب همه کسانی که مشتاق و علاقه‌مند ملاقات خدای متعال هستند بشود، لکن در آخرین لحظات عمر.

شهادت شهید سلیمانی، یک شهادت ویژه است و تحولی را ایجاد کرده است که چند سال دیگر معلوم می‌شود.

 

صوت

 

فیلم (دریافت)